Παναγιώτα Μηκέ PDF Εκτύπωση E-mail
Τετάρτη, 30 Δεκέμβριος 2020 13:50

Η Παναγιώτα Μηκέ είναι απόφοιτος του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας και εργάζεται στη δημόσια εκπαίδευση. Είναι πτυχιούχος του Τμήματος Φιλοσοφίας, Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, κάτοχος Μεταπτυχιακού Διπλώματος και Υποψήφια Διδάκτορας του Παιδαγωγικού Τμήματος Προσχολικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας. Είναι μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του Π.Ο.Φ.Α. (Πανελλήνιος Όμιλος Φίλων της Αφήγησης). Τα ερευνητικά της ενδιαφέροντα εστιάζονται στο εικονογραφημένο παιδικό βιβλίο και στη διερεύνηση της κριτικής σκέψης των παιδιών. Άρθρα και έρευνές της έχουν δημοσιευτεί σε έγκριτα, ελληνικά και ξένα περιοδικά.